Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Psychologia dziecka jest jednym z wielu gałęzi psychologii

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Psychologia dziecka jest jednym z wielu gałęzi psychologii i jeden z najczęściej badanych obszarów specjalnych. Ten konkretny oddział koncentruje się na myśli i zachowania dzieci z prenatalnym rozwoju poprzez dojrzewania. Psychologia dziecko zajmuje się nie tylko jak dzieci rosną fizycznie, ale z ich rozwoju psychicznego, emocjonalnego i społecznego, jak również.

Dawniej dzieci były często postrzegane jedynie jako mniejsze wersje dorosłych. Kiedy Jean Piaget sugerują, że dzieci rzeczywiście myślą inaczej niż dorośli, Albert Einstein ogłosił, że odkrycie było "tak proste, że tylko geniusz mógł pomyśleć o nim."

Dziś psychologowie uznają, że psychologia dziecko jest wyjątkowe i złożone, ale wiele różnią się pod względem unikalnej perspektywy jakie podejmują, gdy zbliża rozwoju. Eksperci różnią się w swoich odpowiedziach na niektóre z większych pytań w psychologii dziecka, np. czy wczesne doświadczenia ważniejsza niż późniejszych czy przyrody lub wychowanie odgrywa większą rolę w niektórych aspektach rozwoju.
W różnych kontekstach psychologii dziecka

Zobacz profil autora http://bpsychologia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Zaloguj