Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Małżonkowie są na ogół zdrowsze niż niezamężni

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Małżonkowie są na ogół zdrowsze niż niezamężni, mierzone przez licznych zdrowotnych. (1) W celu zbadania złożonych relacji między małżeństwem i zdrowia, ta recenzja analizuje najnowsze badania, koncentrując się na badaniach, które korzystają z rygorystycznych metod statystycznych w celu zbadania, czy małżeństwo jest przyczyną z tych lepszych wyników zdrowotnych.

Koncentrują się na najbardziej rygorystycznych dowodów niedawno ujawnia, że małżeństwo ma pozytywny wpływ na niektórych efektów związanych ze zdrowiem. Badania te znaleźć, na przykład, że pewne małżeństwo poprawia stan zdrowia psychicznego, zmniejsza wykorzystanie niektórych drogich usług zdrowotnych (np. w domach opieki), a zwiększa prawdopodobieństwo posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Oprócz literatury wyłania sugeruje, że dorastanie z małżeństwem rodziców wiąże się z lepszym zdrowiem, jak dorosły. Małżeństwo ma mieszane skutki zachowań zdrowotnych - co prowadzi do zdrowszych zachowań w niektórych przypadkach (obniżona pijaństwo) i mniej zdrowych zachowań w innych (przyrost masy). Do innych kluczowych wyników zdrowotnych - w szczególności środków określonych warunkach-zdrowie fizyczne skutki małżeństwa pozostają w większości nierozwiązane przez rygorystyczne badania.
Zrozumienie Małżeństwo-zdrowia Connection

Związek między małżeństwem i zdrowia jest złożona. Stan cywilny może zarówno wpływać na stan zdrowia i mieć wpływ na nich. Zdrowsze ludzie mogą mieć większe szanse na małżeństwo i pobyt za mąż, ponieważ mogą one być postrzegane jako bardziej pożądane małżonków w oparciu o ich atrakcyjności fizycznej, potencjalnych zarobków, dobrego samopoczucia psychicznego, stopień samowystarczalności lub długowieczności prawdopodobny. Socjologowie opisują ten wzorzec jako "wybór" zdrowych ludzi do małżeństwa. Jeśli to jest jedyny powód, dla korelacji między małżeństwem i zdrowia, to małżeństwo nie powoduje lepsze zdrowie. Zamiast tego, obserwowane różnice zdrowotne między ludźmi małżeńskich i pozamałżeńskich są wynikiem zdrowsze ludzie są bardziej skłonni do zawarcia małżeństwa.


Zobacz profil autora http://bpsychologia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Zaloguj