Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

zaakceptować swoje potrzeby i wyrażać te potrzeby

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin

Bowlby, jak Carl Rogers, zobaczyłem, jak wszyscy możemy utknąć w ślepych sposobów radzenia sobie z naszych emocjonalnych potrzeb oraz z bliskimi, ale również, że możemy mieć naprawczych emocjonalne doświadczenie bezpiecznego połączenia, który otwiera drzwi do nas i zmienia te sposoby.
Co musi się stać, czy to, co jest konieczne i wystarczające do trwałego przesunięcia transformacyjnej wystąpić w trudnej sytuacji związku?
Co musi się stać, czy to, co jest konieczne i wystarczające do trwałego przesunięcia transformacyjnej wystąpić w trudnej sytuacji związku? Moje doświadczenie prowadzi mnie do przekonania, że korekcyjne doświadczenie emocjonalne z bezpiecznego połączenia, które są następnie włączone do siebie i relacji jest konieczne. Co to ma wyglądać?

Wiemy, od tysięcy lub badań na załącznikami między matką i dzieckiem oraz z badań dorosłych miłości w bezpiecznych relacji, które ludzie mogą stać się świadomy i regulują swoje emocje załączników, zaakceptować swoje potrzeby i wyrażać te potrzeby w sposób spójny i otwarcie drugiego. , Które mogą przyjąć, jeśli były komfort i dorosłych w stosunku, oferują komfort innych. Mogą one korzystać z tego poczucia bezpieczeństwa, czuli się wyprowadzić do świata, do odkrywania i nauki. W kluczowych wydarzeń, które przewidują zmiany w pozytywny wynik drugiego etapu EFT, gdy terapeuta prowadzący parę w pozytywne cyklach zaangażowania i zaufania, jest to również to, co widzimy. Z obu withdrawers i obwinianie partnerów niespokojnych, terapeuta pomaga im przejść do głębszego związku z ich własnych lęków i tęsknot, a następnie wyrazić te obawy i tęsknoty do swojego partnera w sposób, który ciągnie inne bliskie.

Withdrawers dochodzić swoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i może opowiedzieć swoją kochankę, co wymaga zatrzymać emocjonalnie. Dawid mówi: "Mam poczucie, że mogę tu wygrać. Nie mogę chodzić po skorupkach i się wątpić i zatrzasnął codziennie. Chcę być blisko. Potrzebuję twojej pomocy i trochę zaufania od Ciebie." Więcej partnerów obwiniać mogą wyrazić swoje obawy i również ryzyko sięgając swojego partnera. Żona Dawida, Sue, może powiedzieć: "Jestem tak boi niech się w dół, z wchodzenia spadania, ale musisz mi otuchy. Mam wiedzieć, że to dla ciebie ważne, że nie pozwoli nam stracić siebie."

Gdy można ponownie pary (lub nawet połączenia pierwszego czasu) w ten sposób, niezwykle pozytywne wydarzenia wiążące miejsce. Partnerzy zaczynają widzieć siebie pełniej i są bardziej autentyczne i współczucia ze sobą. Ich połączenie umożliwia każdej z nich i otwiera drzwi do wszystkich korzyści, że badania mówi nam pochodzi z bezpiecznego przywiązania. Ich sposób angażowania się z własnymi emocjami, ich ukochaną i świat, który teraz zawiera bezpieczną przystań, przesuwa. Badania sugerują, że wiązania jak one tego rodzaju związku, kochankowie są prawdopodobnie zalany przytulania hormonu oksytocyny. To jest uwalniany w czasie orgazmu, karmienia piersią lub po prostu, gdy figury przywiązania zbliżył się do nas. Oksytocyna jest również związana z uwalnianiem dopaminy, naturalnych opiatów związane z rozkoszy, a dół reguluje poziom kortyzolu, hormonu stresu. Neurochemiczne podstawy wiązania-źródła fizycznej spokojnym uczuciem euforii związanej z miłością, nie jest już tajemnicą. Gdy para może stworzyć tego rodzaju interakcji, mogą przenieść się do ostatniej fazy konsolidacji EFT.

Praktyczne zastosowanie przywiązania i powiązane ustalenia badawcze prowadzi także do nowych, ciekawych miejscach. Prowadzi to do nowego rozumienia, jak tworzyć przebaczenie urazów w relacji załączników. Siedem etapów zostało opisane i przetestowane (Johnson, 2004). Nowe badanie daje również terapeuta przewodnik do integracji płci i przywiązania, pomaga nam zrozumieć najnowsze wyniki sondażu Laumann, że najbardziej satysfakcjonujące płci występuje w długoterminowych miłosnych relacji. Pasja zauroczenia jest chyba tylko hors d'oeuvre zamiast głównego posiłku.
Emotional obecność i zaangażowanie są kluczem do seksu pozostaje emocjonujący, zamiast poszukiwania nowości lub wymagające odległości iskra pragnienie
Emotional obecność i zaangażowanie są kluczem do seksu pozostaje emocjonujący, zamiast poszukiwania nowości lub wymagające odległości iskra pragnienie (patrz rozdział na ten temat w Hold Me Tight). Nowe rozumienie miłości także poszerza zasięg terapeutą par. EFT jest używany do tworzenia bezpiecznego Haven relację dla tych, którzy są szoku. Jeśli możemy uzdrowić relacje, możemy również tworzyć relacje, które leczą. Bezpieczny, pełen miłości związek jest naturalnym antidotum na emocjonalne tsunami z traumy.

Powrót do góry
Sam i Kate: EFT sesja pary
Spróbujmy teraz spojrzeć na niektóre interwencje w małym kawałku terapii par i zobaczyć, jak to wszystko wpływa na wybory terapeuta czyni w sesji. Kate i Sam są starsza para, która została bardzo zraniona w ostatnich związkach. Kate został ranny wcześnie niechęci Sama, przez pierwszych kilka lat ich związku, do zaangażowania się w nią. On potrzebuje "drogi ucieczki", do punktu, gdzie ona czuje się poniżony i wykluczone przez niego, zwłaszcza w sytuacjach społecznych. Mają długą drogę. Sam jest teraz wyrażanie zaangażowania i troski, ale Kate po prostu nie mogę się zmusić, aby mu zaufać i przejść się z nim ponownie. Ta sesja koncentruje się na rozwiązywaniu tego impasu. Poniżej znajduje się lista z wielu interwencji stosowanych i przykłady terapeutycznych oddziaływań z Samem i Kate.

Walidacja jest używany do tworzenia bezpiecznego schronienia w sesji dla obu partnerów.
Emocje są śledzone, rozpakowane, i przywiązał do kluczowych etapów małżonków dramatu.
Odpowiedzi są oprawione i wyjaśnić w ramach nowego rozumienia załącznika.
Głębokie emocje podstawowe są podwyższone i wywołane, aby przejść do nowych partnerów interakcji bardziej elastyczne.
Nowe akty są ukształtowane, aby pomóc partnerom przejść do interakcji, gdzie każdy z nich może dotrzeć do innych i odpowiadać troskliwie do drugiej.

https://bpsychologia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje