Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

czują się bezpiecznie

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1czują się bezpiecznie Empty czują się bezpiecznie Czw Sty 24, 2013 10:58 pm

Admin


Admin

Sam: Jesteśmy w porządku, a potem nie są. Ona po prostu ma tak zdenerwowany. To jak, "Idź do więzienia, nie przegapcie go" dla mnie. To przygnębiające. Potem się skarcił o wszystkich urazów przeszłości i zbrodni. (Wzrusza ramionami i rozkłada ręce.)

Terapeuta: (Wybiera się skupić na emocjach procesu Sama i jak go przenieść w tańcu zajęcia.) Czujesz zniechęcony, a jak ty zostały skarcił. Rodzaj beznadziejna, a potem? Więc, co ty tu robisz? Czy to jeden z tych czasów, kiedy, tak jak pan powiedział, próbują "wyjaśnić", uzasadnia przeszłych czynów, a kończy się "cofanie się" trochę? (Sam kiwa głową i tak nie Kate.) To musi być tak ciężko dla ciebie, Kate. (Terapeuta aktywnie odzwierciedla ta para na wzór załącznika, zatwierdza i empathizes stworzyć bezpieczną przystań w sesji.)

Kate: I nadal nie czują się wysłuchane. Byłem zbędni do niego-jestem ranny. (
Nowe badania stwierdzi, że boli to jest mieszaniną złości, smutku i strachu, strachu przed wykluczeniem, opuszczony i odrzucony.
Nowe badania stwierdzi, że boli to jest mieszaniną złości, smutku i strachu, strachu przed wykluczeniem, porzucone i odrzucone). Rozmawialiśmy dużo, ale to nie zmienia. A następnie udaliśmy się do tej partii w sobotę i wtedy walczyli. Ból trwa wiecznie. Więc po prostu powiedzieć: "Zostaw". (Płacze gorzko.) Kilka dni widzę, że on stara się być tam, ale. . . następnie po prostu wycofać się z siebie. I nie można ufać, a on po prostu daje się do nas.

Terapeuta: Część z was widzi, że walczy dla ciebie, (ona kiwa głową). Ale te chwile - ten ból jest wywołany i uderza jak tsunami (podniesienie podstawowych emocji załączników). Ból jest smutek? (Ona kiwa głową). Jest jakaś złość, i okropne poczucie, że jest to nie do zniesienia. Jedyną odpowiedzią jest dla niego, aby zostawić i chronić siebie, nie pozwól mu się? Ból będzie iść i na - to przerażające część.

Kate: Tak. To smutne i przerażające. I nigdy nie będzie czuć się bezpiecznie. Nie mogę ryzykować z nim.

Terapeuta: (. Używanie mapy emocji przyłączeniowych) Jest panika. Czy czujesz, że strach teraz? (Kate mruczy, że nie.)

Kate: To tak jak ja jestem w spadania.

Sam: spróbuję. Staram się powiedzieć, że jestem tutaj, że chcę, aby przyjść na imprezę ze mną. Wiem, że w ciągu ostatnich stron są jak pole minowe. Wiem, że cię zatrzymało się na zasadach rynkowych. Teraz staram się dotrzeć do ciebie, ale nie ufać. Więc co można zrobić? (Znowu wyrzuca ramiona w górę i odwraca się.) Jesteś tak atrakcyjne, tak kompetentny. Jesteś niebezpieczny dla mnie.

Terapeuta: Sam, chcę, żebyś tu teraz, nie odwracaj się i zniechęcać. Wiem, że to trudne do wyciągając rękę do Kate i mieć jej nie stanie naprawdę dotrzeć i wziąć. To wymaga odwagi. Ale widać, że jest przerażony? Dużo przeszłości boli i obawy są tam dla niej w tych chwilach. (Jego obawy są potwierdzone i Kate odpowiedzi są wyjaśnione w świetle słabych załączników.) Czy możesz powiedzieć jej: "Chcę, żebyś był ze mną na imprezach, chcę zapewnić, i czy wziąć w mojej troski, czują się bezpiecznie "? (Podkreślenie wiadomości załącznik, zaproszenia, pochodzący z Samem.)

Sam: (Odwraca się do Kate) Tak. Tak, jestem dotarcie z mojego serca. (Kładzie rękę na jej ramieniu.)

Terapeuta: Kate, możesz czuć rękę Sama na ramieniu? (Ona potrząsa głową.) Nie można poczuć ciepło w ręce? (Ona potrząsa głową.) Jest tak przerażony, że drętwieją, o to chodzi?

Kate: I drętwieją. Na imprezie nocy, byłem odrętwiały. Tak przestraszony, że stary scenariusz rozegrać. Miał odejść, działać jak nie było jego pani. Moje prace elewacyjne ale pod spodem. . .

https://bpsychologia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje